У чому полягала ідея досвіду Резерфорда

У чому полягала ідея досвіду Резерфорда

 • Основна ідея полягала втом, щоб по кутах відхилення частіцнакопіть достатньо інформації, по якій можна було б сказатьчто певне остроеніі атома. Картина атома, намальована Резерфордом за результатами досвіду, виглядає так: Атом складається з надщільного, компактного ядра, що несе на собі позитивний заряд, і негативно заряджених легкіхелектронов навколо нього.
 • Certified answers contain reliable, trustworthy information vouched for by a hand-picked team of experts. Brainly has millions of high quality answers, all of them carefully moderated by our most trusted community members, but certified answers are the finest of the finest.
 • Резерфорд в своєму досвіді з вивчення атома перевіряв теорію Томпсона про те, що атом схожий на "пудинг з родзинками".
  Тобто атом весь складається з позитивного ядра, всередині якого, як родзинки, вставлені отріцательниеелектрони. А сумарний заряд дорівнює 0.
  Резерфорд з посилав потокальфа-частинок (по суті ядра гелію, заряд +2, маса 4) на екран із золотої фольги.
  Якби теорія Томпсона була вірна, то половінаположітельних альфа-частинок відскакували б від фольги, зіткнувшись з позитивним ядром.
  А інша половина притягалася б негативними електронами.
  Насправді ж результат був такий: майже всі частинки пролітали крізь фольгу, як в решето, і тільки 1 з каждих6000 частинок відскакувала.
  Звичайний вчений вирішив би, що 1 з 6000 - це помилка експерименту.
  Геніальний Резерфорд здогадався, що ця частка зіткнулася з ядром, а решта пролетіли в зазори між ядром і електронами.
  І зробив висновок: атом схожий на Сонячну систему.
  Ядро атома дуже маленьке і знаходиться в центрі. А електрони, як планети, літають навколо ядра на досить великих відстанях.
  0
  Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
  Добавить комментарий

  16 + = 23

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: